Místní knihovna SMILOVICE
Smilovice 13
739 55 Smilovice
tel: 558 694 923
email: knihovna.smilovice@smilovice.cz

zpět

VEČERNÍČEK NAŽIVO „aneb“ LISTOVÁNÍ - Kouzelná baterka


18.11.2008 11:57 18.11.2008 v 9 15 hod

Kniha Olgy Černé, Kouzelná baterka se stala literární předlohou pro cyklus scénických čtení: LiStOVáNí pro děti a hravé dospělé alias "Večerníček naživo!"
Lukáš Hejlík a Lenka Janíková nám 18.listopadu předvedli přímo excelentní představení. Takže, všechny děti se místo vyučování, na okamžik přenesly s kouzelnou baterkou do neobyčejného světa. Baterka, která oživuje svým světlem úplně obyčejné věci neunikla pozornosti, a tak dětské oči vyhledávaly oživené předměty a hlavičky kluků i holek se otáčely tam, kde jejich představivost viděla mňoukající kočku a poletující bubliny… . Představení se všem moc líbilo a i když nám herci již odcestovali, knihu si můžete půjčit v knihovně zde najdete několik fotografií.

PS: Lukáš Hejlík alias Tomáš Meduna, samozřejmě neunikl pozornosti malých fanynek a závěrem byl oloupen o všechny autorské podpisy na fotografiích ze seriálu „Ošklivka Katka“.

Akce proběhla za podpory Ministerstva kultury a těšíme se na další. (RL)
----------------------------------------------------------------------------------------------
 
Kouzelná baterka (Olga Černá)TiskE-mail
 

LiStOVáNí pro děti a hravé dospělé alias "Večerníček naživo!" Přijďte se podívat se svými dětmi na Frantu, pejska Petalíka a hlavně na jeho kouzelnou batreku, která oživuje světlem úplně obyčejné věci..Taky jste si vždycky přáli psa? Nebo nějaké jiné živé zvíře?A co kdyby vám někdo dal baterku, která oživuje světlem úplně obyčejné věci. Třeba odhozené plastové láhve, jehličí , klacky, tkaničky nebo špačky od cigaret.

Přesně tuhle kouzelnou baterku jednou dostal Franta v parku od kouzelného dědečka. Jenže takové proměňování není jen tak: když už takové podivné „něco" žije, měl by se o to Franta umět postarat. S Petalíkem (pejskem z pet lahve) to ještě jde, zvlášť když se zjistí, že je to docela ekologické zvíře a živí se plasty, ale co s oživlým chuchvalcem vlasů Vlasátkem, nebo obrovitánskou housenkou z peřin Duchnoušem? Takhle neobyčejně si v sedmi kapitolách hraje hraje autorka s úplně obyčejnými věcmi a situacemi a používá při tom dětské logiky a fantazie. Babička se s kouzelnými Boťaty na nohou rozběhne jako za mlada, oživlé vitamínové pilulky tancují po stole a z duhových bublin se stane jedna obrovská žravá bublina - Otesánek.

18.11. / 7:45 / Třanovice / Knihovna Třanovice
18.11. / 9:15 / Smilovice / Knihovna Smilovice
20.11. / 8:30 / Nejdek / Knihovna Nejdek

29.11.  / 12:30 / Havlíčkův Brod / Krajská knihovna Vysočina
29.11.  / 17:00 / Ústí nad Labem / Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem 

repertoár
galerie
Praha
galerie Brno

  http://www.listovani.cz/content/view/361/3/